Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie Drukuj Zapisz

W skład sieci bibliotecznej na terenie gminy wchodzi Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie oraz jej filia w Kłodnicy Dolnej.  Dyrektorem biblioteki jest Agnieszka Zagajewska. 

Biblioteki oferują czytelnikom nowości wydawnicze, literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, księgozbiór popularnonaukowy, lektury szkolne oraz wiele innych. Udostępniają także prasę oraz zbiory regionalne.
 
Księgozbiór biblioteki (łącznie z filiami) liczy 17852 woluminów (2009 r.). Biblioteka posiada w swoich zbiorach materiały regionalne, dokumenty życia społecznego, fotografie. Czytelnicy wypożyczyli w ciągu roku ok. 20000 książek. 

W bibliotekach odbywają się zajęcia z edukacji czytelniczej, konkursy czytelnicze i wiedzowe, spotkania autorskie, akcje: Ferie i Wakacje z Biblioteką, Dzień Dziecka. 

Od 2003 r. organizowane jest "Opłatkowe Spotkanie Seniorów". Jest to oferta skierowana dla samotnych, starszych osób. Każdego roku najstarsi mieszkańcy gminy spotykają się, rozmawiają i dzielą opłatkiem. Uczestnicy z zadowoleniem i uznaniem przyjęli taką możliwość integracji. 

Obecnie wszystkie biblioteki na terenie gminy mają dostęp do Internetu, z którego bezpłatnie mogą korzystać wszyscy zainteresowani, co stwarza możliwość szybkiego dotarcia do potrzebnych informacji.
 
GBP w Borzechowie jest beneficjentem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działania "Odnowa i rozwój wsi".

W ramach projektu przeprowadzony został remont dachu (wymiana pokrycia, ocieplenie stropu) oraz łazienki, na klatce schodowej została zbudowana ścianka działowa. Wymienione zostały meble biblioteczne, zakupiono 4 nowe komputery, kserokopiarkę oraz instrumenty dla orkiestry dętej.
 

Dane kontaktowe

tel. 81 511-10-98

e-mail: gbpborzechow@interia.pl

www.bibliotekaborzechow.pl

http://borzechow.archiwa.org

www.bibliotekaborzechow.blogspot.com

Biblioteka czynna: 
poniedziałek - piątek w godz. 9.00-17.00, 
sobota w godz. 9.00-14.00

Powrót