DZIENNIK USTAW
Ikona dokumenty
MONITOR POLSKI
Ikona dokument
ARCHIWALNA STRONA GMINY
Ikona strona internetowa

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

YOUNGSTER w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Rasławskiego w Borzechowie

napis
07 listopada 2022

YOUNGSTER w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Rasławskiego w Borzechowie

Program YOUNGSTER to dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla chętnych uczniów klasy VIII,                  w łącznym wymiarze 90 godzin lekcyjnych realizowanych w ramach  wsparcia nauki języka angielskiego, finansowanego i realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Celem zajęć jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich.

 W roku szkolnym 2022/2023 Gmina Borzechów uczestniczy w Programie YUONGSTER PLUS, w ramach którego prowadzone są dodatkowe zajęcia językowe  dla 11 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Rasławskiego w Borzechowie. Dotacja celowa  pokrywa  50% kosztów wynagrodzenia nauczyciela, a pozostała część jest finansowana z budżetu Gminy.  

To, co wyróżnia Program Youngster, to ukierunkowanie nauki na pobudzanie wewnętrznej motywacji ucznia. Służy temu również system nagradzania, w którym pod uwagę brany jest przede wszystkim przyrost wiedzy, a nie tylko wyniki końcowego testu.

 Udział w projekcie oprócz możliwości szlifowania  umiejętności językowych zapewnił uczniom nowe, bezpłatne podręczniki, dopasowane do poziomu wiedzy, dostęp do platformy e-learningowej, możliwość udziału w konkursach.  Szkoła otrzymała 300 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Fundusz zapewnia także przygotowanie merytoryczne nauczyciela do prowadzenia zajęć poprzez organizację szkoleń, dostęp do platformy e-learningowej „e-Youngster” oraz możliwość stałej konsultacji dydaktycznej i merytorycznej z metodykami Wydawnictwa Macmillan.

Autor: Gmina Borzechów
Powrót