DZIENNIK USTAW
Ikona dokumenty
MONITOR POLSKI
Ikona dokument
ARCHIWALNA STRONA GMINY
Ikona strona internetowa

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Polska dla Ukrainy

Kawałek plakatu
04 marca 2022

Portal PolacydlaUkrainy.pl to ogólnopolskie narzędzie, które powstało w ostatnich dniach dzięki współpracy LEDIN Group Sp. z o.o. z Ostrołęki, firmy AgencjaWMC.pl oraz Prezydenta Miasta Ostrołęka Łukasza Kulika w celu dostarczenia samorządom informacji o udostępnionych przez mieszkańców miejscach noclegowych dla uchodźców z Ukrainy. Główną ideą przyświecającą stworzeniu portalu było usprawnienie pracy Samorządów, które pracują w natłoku informacyjnym, wywołanym ogromną skala deklaracji pomocy Polaków. Czując odpowiedzialność i tę samą chęć pomocy, postanowiliśmy opracować system informatyczny, który pomoże to skoordynować. Odbyliśmy konsultacje z samorządami, następnie z MSWiA, po których otrzymaliśmy rekomendację polskiego rządu.

Na Portal PolacydlaUkrainy.pl codziennie trafiają tysiące nowych zgłoszeń pomocy noclegowej, które przekazujemy do odpowiednich władz samorządowych poprzez dedykowany dla nich panel umożliwiający podgląd i zarządzanie ofertami z przypisanych dla danej jednostki terytorialnej kodów pocztowych. Wprowadzone rozwiązania gwarantują pełną anonimowość dla osób oferujących zakwaterowanie oraz łatwą nawigację dla operatorów po stronie samorządu. Portal powstał z największą dbałością o bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz użytkowników, używamy bezpiecznych serwerów oraz szyfrujemy nadsyłane dane. 

Zgłoszenia od mieszkańców regionów trafiają na portal przez specjalny formularz na stronie, w którym deklarujący bezpłatną pomoc noclegową podają kod pocztowy oraz miejscowość oraz szczegóły zgłoszenia – liczbę osób, które może przyjąć oraz deklarowany okres, na jaki chce udzielić zakwaterowanie, rodzaj zakwaterowania (pokój/mieszkanie/ dom), rodzaj łazienki (osobna, wspólna) itd.  Do dziś udało się nam zebrać informacje dotyczące niemal 6000 miejsc noclegowych na obszarze całej Polski przy zachowaniu największej dbałości o bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz użytkowników – używamy bezpiecznych serwerów oraz szyfrujemy nadsyłane dane.

 

 

Plakat

Autor: Gmina Borzechów
Powrót