AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Polska dla Ukrainy

Polska dla Ukrainy
04 marca 2022

Portal PolacydlaUkrainy.pl to ogólnopolskie narzędzie, które powstało w ostatnich dniach dzięki współpracy LEDIN Group Sp. z o.o. z Ostrołęki, firmy AgencjaWMC.pl oraz Prezydenta Miasta Ostrołęka Łukasza Kulika w celu dostarczenia samorządom informacji o udostępnionych przez mieszkańców miejscach noclegowych dla uchodźców z Ukrainy. Główną ideą przyświecającą stworzeniu portalu było usprawnienie pracy Samorządów, które pracują w natłoku informacyjnym, wywołanym ogromną skala deklaracji pomocy Polaków. Czując odpowiedzialność i tę samą chęć pomocy, postanowiliśmy opracować system informatyczny, który pomoże to skoordynować. Odbyliśmy konsultacje z samorządami, następnie z MSWiA, po których otrzymaliśmy rekomendację polskiego rządu.

Na Portal PolacydlaUkrainy.pl codziennie trafiają tysiące nowych zgłoszeń pomocy noclegowej, które przekazujemy do odpowiednich władz samorządowych poprzez dedykowany dla nich panel umożliwiający podgląd i zarządzanie ofertami z przypisanych dla danej jednostki terytorialnej kodów pocztowych. Wprowadzone rozwiązania gwarantują pełną anonimowość dla osób oferujących zakwaterowanie oraz łatwą nawigację dla operatorów po stronie samorządu. Portal powstał z największą dbałością o bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz użytkowników, używamy bezpiecznych serwerów oraz szyfrujemy nadsyłane dane. 

Zgłoszenia od mieszkańców regionów trafiają na portal przez specjalny formularz na stronie, w którym deklarujący bezpłatną pomoc noclegową podają kod pocztowy oraz miejscowość oraz szczegóły zgłoszenia – liczbę osób, które może przyjąć oraz deklarowany okres, na jaki chce udzielić zakwaterowanie, rodzaj zakwaterowania (pokój/mieszkanie/ dom), rodzaj łazienki (osobna, wspólna) itd.  Do dziś udało się nam zebrać informacje dotyczące niemal 6000 miejsc noclegowych na obszarze całej Polski przy zachowaniu największej dbałości o bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz użytkowników – używamy bezpiecznych serwerów oraz szyfrujemy nadsyłane dane.

 

 

Plakat

Autor: Gmina Borzechów
Powrót