DZIENNIK USTAW
Ikona dokumenty
MONITOR POLSKI
Ikona dokument
ARCHIWALNA STRONA GMINY
Ikona strona internetowa

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

Grafika z napisem Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do mieszkańców województwa lubelskiego, w związku z sytuacją epidemiologiczną
22 września 2021

do mieszkańców województwa lubelskiego, w związku z sytuacją epidemiologiczną

Szanowni Państwo, W związku ze wzrostem liczby zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie oraz niskim poziomem zaszczepienia mieszkańców przeciwko COVID-19 zwracam się z apelem o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zasad postępowania przeciwepidemicznego w tym szczepienia przeciw COVID-19.

Nasza odpowiedzialność oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów będą miały wpływ na rozwój sytuacji i dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Szczególnie apeluję o wyrozumiałość, otwartość i rzetelną współpracę podczas dochodzeń epidemiologicznych wykonywanych przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Informacja udzielona podczas wywiadu epidemiologicznego ma wartość ochrony zdrowia i życia osób, które były w kontakcie z osobą zakażoną. Zaś osoby te mogły ulec zakażeniu. Im wcześniej obejmiemy profilaktycznymi działaniami osoby z kontaktu, tym większe prawdopodobieństwo, że na wczesnym etapie uchwycimy samo zakażenie i ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Kluczowe jest aby osoba, z którą przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny rzetelnie udzieliła wiarygodnych informacji o swoim stanie zdrowia oraz danych dotyczących osób, z którymi kontaktowała się w ostatnim okresie.

Dynamicznie rozwijającej się sytuacji epidemiologicznej na Lubelszczyźnie, mogącej skutkować dodatkowymi obostrzeniami znanymi z przeszłości możemy zapobiec wykazując odpowiedzialność i dyscyplinę społeczną.

Proszę o pełną mobilizację, odpowiedzialność i współpracę w imię dbałości o własne zdrowie i swoich bliskich.

Ikona pdfApel, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [207.33 KB]

Autor: Gmina Borzechów
Powrót