Sołtys: Bednara Mieczysław. tel. 669111959
Informacje:
Na mapie austriackiej z 1914 r. występuje jako Dembrowa.
Przekazy ustne podają, że wieś należała do dworu w Kłodnicy Dolnej, a powstała na terenach wykarczowanego lasu. "Nazwa pospolita dąbrowa oznacza las, w którym rośnie dużo dębów". Ten gatunek drzew dominował w znajdującym się lesie i prawdopodobnie z tego powodu została nazwana miejscowość. "Dąb symbolizuje ogień, oś świata, punkt zwrotny; drzwi do nieba, świętość, wyrocznię, wiarę; człowieka; wytrzymałość, trwałość, długowieczność, nieśmiertelność; zasadę męską, płodność, siłę fizyczną i moralną, cnotę, odwagę, gościnność.
Na uwagę zasługują torfiarki. Są to doły powstałe po wydobywanym torfie, który przeznaczany był na opał. Rozciągają się na powierzchni 12 ha, między wsią Dobrowolą a Dąbrową. Prace przy wydobywaniu torfu trwały do końca lat 60-tych. Wydobywano go z głębokości 4 m przy pomocy specjalnych maszyn, które posiadali mieszkańcy Dąbrowy. Obecnie doły zalała woda rzeki, przez co powstały trudno dostępne bagna.
Rozlewisko Torfiarek to prawdziwe królestwo dzikich ptaków na terenie gminy Borzechów. Można tam spotkać czaplę siwą, bociana białego i czarnego, dzikie kaczki, kurki wodne, derkacze i wiele innych. W wodzie żyją piżmaki i różne gatunki ryb. Brzegi dołów porastają rośliny wodne i błotne. Ten piękny zakątek warto obejrzeć, szczególnie w okresie letnim.